Booking Türkiye Giriş

Booking Türkiye Giriş

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından açılan dava ile birlikte 70 ülkede faaliyet gösteren, çevrimiçi rezervasyon portalı olan Booking.com ‘a Türkiye’deki faaliyetlerini durduma kararı verildi. Booking Türkiye Giriş yapan kişiler sitenin kapalı olmasıyla şok yaşadılar.

Booking.com’a BTK tarafından uygulanacak erişim engellerinin, mahkeme kararının tebliğ edilmesinden sonra yürürlüğe geçmesi bekleniyor. <strong>TÜRSAB</strong>  daha önceki başvurunda da Otel bulma uygulaması olması nedeniyle BV şirketinin rekabete aykırı hareketleri yüzünden, Rekabet Kurumu tarafından 2 milyon 543 bin 992,85 TL idari para cezasına çarptırılmasına kara verilmiştir.Booking Otel Rezervasyon

Booking Türkiye Giriş İşlemleri Nasıl Yapılur ?

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ‘un Açıklaması Şu Yönde Oldu;

“Müşteriyi yanıltıp haksız rekabet yaratıyorlardı ve devamlı komisyon artırıyorlardı. Biz bu kararı bekliyorduk ve adalet yerini buldu diyoruz. Biz davamızda haklıydık. Onlar vergi ödemiyor ama biz vergi ödüyoruz. Sürekli komisyon artırıp otelleri baskı altına alıyorlardı, biz oda bulamıyorduk. Rekabet Kurulu da 2.5 milyon lira cezayı verdi.”

Booking Türkiye Kapatma İşlemi Kimleri Etkileyecek ?

“Karar Booking.com ‘un Türkiye’deki faaaliyetleri ile ilgili. BTK’nın siteyi kapatmasından sonra Türk müşteriler Türkiye’deki ve yurtdışındaki otellere booking.com üzerinden ulaşamayacak, gezilerini seyahat acentaları ile yapabilecek. Ama yurtdışından gelenler booking‘i kullanarak Türkiye’deki otellere rezervasyon yaptırabilecek.” Bu yüzden dolayı sürekli olarak siteyi kullanan kullanıcılar tarafından sıkıntı yapılmasına gerek yoktur. Herkes tarafından kolay bir şekilde kalacak yer termini yapılmasından dolayı sürekli olarak tercih ediliyordu. Kullanıcıya bir çok kolaylık sunarak büyük bir dertten kurtarıyordu. Site adresinin engellemesi bir çok kullanıcıyı derinden üzmüştür.

Neredeyse kısa süre içerisin de herkes tarafından kullanılmaya başlanarak tatil planları yapılmaktyadı. Otel aramak bu kadar kolay olmamıştı. Oturduğunuz yerden dünyanın bir ucunda bulunan otel ile ilgili resimlere bakarak yorumları okuyabilme şansına sahiptiniz. Aynı zamanda bir çok otel arasında kendinize en uygun olanı seçerek anında yer ayırtabilecektiniz. Fakat site adresine engelleme getirildikten sonra bu haktan mahrum kalmış bulunmaktasınız. Türkiye üzerinden yine de giriş yapmak isteyen bir çok kullanıcı farklı yollar denemiştir. İlerleyen dönemlerde booking türkiye üzerinden erişim verilmeye başlayabilir.

Relevant news